TSC-60/310-2SA – 2 / 4 / 6 / 8 Pole Cross Flow Ventilation Psc Motor Or Shaded Pole Motor
Product Description:
Cross flow blower cooling fan
large and stable air flow,low noise
long life and widely used Factory,manufacturer.
Products application:
1. Small Transformer.
2. Cooling Fan, Warmer, Car Ventilation, Hand Dryer.
3. Freezing Show Case.
10 Items sold in last 15 minutes
233 People watching this product now!
Ac Spare Parts Supplier in Haikou China
中国兰州空调零配件供应商
Cross Flow Fan supplier in China.
We are the leading Wholesaler, Distributor, Supplier of TSC-60/310-2SA – 2 / 4 / 6 / 8 Pole Cross Flow Ventilation Psc Motor Or Shaded Pole Motor in Yiwu China.
Cross Flow Fan Manufacturer & factory in China.
Cross Flow Fan 中国供应商。
SKU: TCS Series(TSC-60/310-2SA)-1 Categories: ,
Description
Product Detail:
Model Frequency Voltage Power Air volume Revolution Noise Weight
TSC-60/310-2SA 60Hz 220V 34 252 1600-2300 45-48 3kg
Features of fans:
Type name Cross flow fan
Technology parameters Sizes,Volt,Speed,Airflow,ect.are determine or as your requirement
Quality systems ISO9001
Impeller material Aluminum
Installation class B/E/H classes
Two kinds fans Cooling/Heating
Advantages high quality,low noise,stable and high airflow,long life
Usage for devices Oven,Microwave oven,Purifier,Air curtain,Air conditioner,Heater,ect
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “TSC-60/310-2SA – 2 / 4 / 6 / 8 Pole Cross Flow Ventilation Psc Motor Or Shaded Pole Motor”